Masaż Kobido to japoński rytuał pielęgnacyjny, który wywodzi się z tradycji medycyny chińskiej. Ze względu na imponujące efekty nazywany jest także niechirurgicznym liftingiem twarzy. Kobido jest obecnie najbardziej zaawansowaną technicznie formą masażu manualnego, która ze względu na złożoność i intensywność oddziałuje na głębokie struktury skóry twarzy, co sprawia, że staje się ona mocniejsza, odżywiona i elastyczna.
Masaż składa się z kilku etapów:
- Etapem jest masaż tkanek głębokich. Masażysta stosuje techniki, które wpływają na rozluźnienie głębszych warstw mięśni i powięzi. Specjalista wykonuje masaż powoli i precyzyjnie, aby wpłynąć na rozluźnienie struktur twarzy, szyi i karku.
- Etapem jest głęboki relaks i odprężenie. Masażysta stosuje delikatne techniki, które spowodują, że układ nerwowy pacjenta wyciszy się, a pacjent – zrelaksuje.
- Etapem jest drenaż limfatyczny. To etap, w którym masażysta opracowuje węzły chłonne, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiernej ilości limfy oraz toksyn. Przyczynia się to do usunięcia obrzęków oraz opuchlizny z obszarów twarzy i szyi.
- Etapem jest lifting. To etap masażu Kobido, w którym wykorzystywane są mocniejsze, szybsze i bardziej intensywne techniki. Mają one na celu pobudzenie, odżywienie tkanek oraz poprawę wyglądu twarzy, szyi i karku. Stosowane są tu techniki szczypania, podciągania, drobienia i podrzucania.
- Etapem jest akupresura (energetyzacja). Ten etap polega na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie twarzy pacjenta, co pozytywnie wpływa na jego organizm poprzez wyciszenie układu nerwowego, relaksację lub zmniejszenie bólów głowy.
- w poprawie owalu twarzy,
- w odżywieniu skóry,
- w eliminowaniu napięciowych bóli głowy,
- w spłyceniu zmarszczek i zmniejszeniu oznak starzenia się skóry,
- w zwalczaniu obrzęków w okolicy twarzy,
- w redukcji napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku, które powodują zmarszczki mimiczne,
- w pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny,
- w wyciszeniu organizmu, zapewnia relaks i odprężenie,
- w stymulacji metabolizmu komórkowego,
- w poprawie krążenia krwi oraz limfy, dzięki czemu polepsza się koloryt skóry,
- zmniejsza efekty bruksizmu.
Przeciwskazania:
- ostre stany zapalne skóry,
- ostre infekcje przebiegające z gorączką,
- ekstrakcje zębów, stany ropne okołozębowe,
- trądzik w ostrej fazie.
Należy zachować odstęp czasu przed masażem kobido po:
- zastosowaniu wypełniaczy (do 4 tygodni),
- zastosowaniu botoksu (2 tygodni),
- zastosowaniu nici PDO (do 6 miesięcy),
- zabiegach laserowych,
- mezoterapii.